Başta teknoloji severlik, keyfe ve seyahate para harcama eğilimi ve aşırı özgüven gibi pek çok nitelik atfedilen Y kuşağı (ya da milenyum kuşağı), çok genel hatlarıyla 1980’lerin ortalarıyla 2000’lerin başları arasında doğmuş olan kentli genç ve profesyonel (ya da olma yolunda) bir kesimi temsil ediyor. Ev almak için birikim yapmak yerine parasını seyahate, yemeye içmeye ve teknolojik zımbırtılara ayırmayı tercih eden bu kesim, tabi ki seyahat şirketlerinin de sürekli hedefinde.

Milenyum kuşağının parasını almak isteyen şirketlerin uygulamalarına tuhaf bir seçenek eklendi geçenlerde. U by Uniworld seyahat acentesinin düzenlediği Avrupa nehir gemisi turları, yaşları 21 ile 45 arasındaki yolcular için düzenleniyor. Bunun dışındaki yolcuları diğer gemilerine yönlendiren şirket, milenyum kuşağı için ayırdığı iki gemide, yoga seanslarından yemek kurslarına, sabahlara kadar süren partilerden özel barista ve miksoloji atelyelerine pek çok etkinlik düzenliyor.

Milenyum kuşağı için düzenlenen nehir gemisi turlarında farklı tarzlarda oda seçenekleri de bulunuyor.

Siyah boyalı ve ‘loungle’ları 24 saat açık olan gemilerde elbette DJler sürekli plaklarını döndürüyor. Kısacası genellikle belli bir yaşın üstünde olan cruise gemisi müşteri kitlesini ve onlar için planlanan etkinlikleri bu gemilerde bulmak zor.

Her biri 120 yolcu kapasiteli olan gemiler Ren, Seine ve Tuna gibi nehirlerde seyrediyor, Paris, Amsterdam, Viyana, Budapeşte gibi Avrupa’nın en güzel şehirlerine uğruyor. Günlük rezervasyon da yapılabilen gemilerde sekiz günlük komple turlar kişi başı 2700 dolardan başlıyor.

İlginizi çekebilir:

Sadece gemiyle 357 günde dünya turu!

https://gezzio.com/titanic-gemi-enkazi-denizalti-turlari/

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz