Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu kartellerinden birini kuran ve yöneten Kolombiyalı kokain kralı Pablo Escobar, 1989 yılında Forbes dergisi tarafından dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak gösterilmişti. 1993 yılının son günlerinde CIA ve Kolombiya emniyet güçlerinin ortak operasyonuyla öldürülünceye kadar inanılmaz bir servet ve güce sahip olan Escobar, kendi memleketi dışında, başta Meksika olmak üzere, komşu ülkelerde de lüks malikanelerde yaşadı.

İşte o malikanelerden biri Meksika‘nın sahil beldelerinden Tulum‘da. Önce yasal nedenler, ardından da malum lanetli geçmişi yüzünden 20 yıldan fazla bir süre boş kalan malikane, nihayet New York’lu sanat simsarı Lio Lamca tarafından satın alınıp restore edilerek Casa Malca‘ya dönüştürüldü. Deniz kıyısında yer alan 35 odalı lüks oteli ‘aile oteli’ olarak konumlandıran Lamca, malikaneyi çağdaş ressam ve heykeltraşların eserleriyle doldurdu.

Escobar’ı konu alan Netflix dizisi Narcos‘u zevkle izlediyseniz, elemanın evinde birkaç gece geçirmek de ilginizi çekebilir. Biz Escobar’ın eski evinin fotoğraflarını paylaşmakla yetiniyoruz.

Pablo Escobar Narcos hotelPablo Escobar Narcos hotel

2 Yorum

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz