Bavul.com iflas etti, sahibi Paravion Türkiye’den çıkma kararı aldı

Uçak bileti, otel rezervasyon ve tur hizmeti veren bavul.com iflas başvurusunda bulunarak Eylül ayı itibarıyla faaliyetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Şirket yönetimi, önümüzdeki döneme ait aracılık ettikleri tüm seyahatlerin güvence altında olduğunu ve seyahatler tamamlana kadar müşteri hizmetlerinin servis vermeye devam edeceğini açıkladı.

Romanya merkezli Paravion tarafından 2014’te Turkcell’den 300 bin kayıtlı üyesiyle satın alınan online rezervasyon sitesi Bavul.com, son yıllarda Türkiye’ye egemen olan ekonomik kriz, çatışmacı siyasi yönetim ve iç güvenlik sorunları yüzünden, pek çok turizm şirketi gibi, büyük gelir kaybı yaşıyordu. Paravion’dan yapılan açıklamada Türkiye’deki zararın milyonlarca euroyu geçtiği ve bavul.com’un iflasının açıklanarak Türkiye’dek faaliyetlerin sonlandırılacağı belirtildi.

Tüm seyahatler güvence altında

Romanya basınına yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye’de bavul.com ile varlık gösteren uluslararası çevrimiçi turizm acentesi Paravion, 8 Ağustos 2017’den başlayarak bir yeniden yapılanma programını yürürlüğe koyacaktır. (Bavul.com’u kapatma) kararında, son 12 yıldır Türkiye’de yaşanan siyasi problemler ve güvenlik konuları sebebiyle Paravion tarafından kaydedilen iş hacmindeki dramatik düşüş belirleyici olmuştur.”

Türkiye’deki Bavul.com yönetimindense ‘daha ılımlı’ bir açıklama geldi. Açıklamada “Bu kararımızda pazarda oluşan aşırı rekabetçi fiyat politikalarının karlılığı oldukça azaltması ve tedarikçilerimizin çoğuna yaptığımız ödemelerin Euro cinsinden olması ve kurdaki hızlı değişiklikler etkili olmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Açılamada “Özellikle belirtmek isteriz ki; bugüne kadar bizden uçak bileti, otel konaklaması ve tur paketi almış olan tüm yolcularımızın seyahatleri güvence altındadır. Tüm seyahatler gerçekleşene kadar müşteri hizmetlerimiz servis vermeye devam edecektir” denildi.

İlginizi çekebilir:

Türkiye’nin turizm gelirleri ve dünyaya gönderdiği gezgin sayısı 2016’da daha da geriledi

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz