En sevdiğiniz film için neleri göze alabilirsiniz? Yarın işe “hastayım” bahanesiyle işe gitmeyip tüm gün onu izlemek, onunla ilgili tüm eleştirileri okumak ya da en ilginç detaylarını takip etmek için sinema sitelerini taramak? Liliana Romero Andrade, favori filmi Amelie’nin şehrini gezebilmek için Meksika‘dan Paris‘e kadar geldi. Gelmişken de filmin geçtiği yerlerin fotoğrafını çekti. Ancak Andrade’nin istediği bu mekanlarda bir selfie değildi, önce Amelie filminden o noktalara ait karelerin çıktısını aldı, ardından tam filmdeki açıya onları yerleştirip deklanşöre bastı.

Öyküsünü ve fotoğraflarını yayınladığı Bored Panda‘da tuhaf bakışlarla karşılaştığını ve neden elinde bir kağıt parçasıyla fotoğraf çektiğini kimsenin anlamadığını söyleyen genç kadın, bu durumu hiç umursamadığını da itiraf ediyor.

Andrade’ye bu sıra dışı deneyim sırasında en çok destek verense Les Deux Molins isimli kahve dükkanı olmuş. Filmde Amelie’nin garsonluk yaptığı ve hayatının aşkıyla tanıştığı bu kafenin çalışanları mükemmel açıyı yakalayabilmesi için ellerinden geleni yapmışlar.

İşte bu ilginç maceradan geriye kalan fotoğraflardan bazıları…


i-took-amelie-scenes-and-put-them-in-the-original-locations-2__880i-took-amelie-scenes-and-put-them-in-the-original-locations-5__880

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz