Havayolu ulaşımının standartlarını değerlendiren Skytrax Global Airline Ratings’in puanlarına göre dünyanın en kötü 15 havayolu listesi belirlendi. Listede Pegasus da var.

Yolcuların servis kalitesi, rötar, ikram ve müşteri hizmetleri gibi kriterlerinden yola çıkan Skytrax Global Airline Ratings’in 2016 puanlarına göre hava yolculuğunda müşterileri en az düzeyde memnun edebilen Kore merkezli Air Koryo “dünyanın en kötü havayolu şirketi” olarak görünüyor.

Üç yıldızın üzerinde yıldızı yok

Liste Escape Here internet sitesinde tarafından yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde engelli bir yolcu ve annesine dair davranışlarıyla sosyal medyada tepki çeken ve hakkında change.org kampanyası başlatılan Türkiye’nin en büyük ikinci havayolu şirketi Pegasus Havayolları için “astarı yüzünden pahalı” yorumu yapıldı.

Uçak içi ikram ve eğlencenin Skytrax’te sırasıyla 2 ve 1 yıldızla değerlendirildiği uçuşlarda gecikme ve iptallerin de yoğunluğundan şikayet edildi. Skytrax puanlarına göre müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere tüm kategorilerde 3 yıldızı aşan bir değerlendirme alamayan Pegasus, uluslararası havayolları içinde ortalama 5 puanla (10 üzerinden), en düşük puanlı 15 şirket arasına girdi. Listede ABD’li United Airlines, Britanyalı EasyJet ve İrlandalı Ryanair gibi devler de bulunuyor.

İşte Skytrax değerlendirmesine göre 2016 yılının en kötü 15 havayolu şirketi:

US Airways

EasyJet

Frontier Airlines

United Airlines

Tigerair

RyanAir

China Eastern Airlines

Lion Air

Pegasus Havayolları

SmartWings

Pakistan International Airlines

Spirit Airlines

Nepal Airlines

Bulgaria Air

Air Koryo

 

 

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz