Filmi de çekilen Eat, Pray, Love (Ye Dua et Sev) kitapları raflarda yerini alalı 10 yıl oluyor. Bir kadının hayatının bir yerinde her şeyi bırakıp kendini ve dünyayı keşfe çıktığı romanın 10’uncu yılının ve yaklaşan Sevgililer Günü şerefine Intrepid Travel adlı butik seyahat acentesi, Ye Dua Et Sev temalı bir tur paketi hazırlamış.

Çalışanlar için işten izin alması pek kolay gözükmeyen bir süreye sahip – 38 günlük – tur İtalya’dan Hindistan’a, oradan Bali’ye kadar uzanıyor ve tıpkı kitapta ve filmde olduğu gibi yalnız kadınlara özel…

Kitabın yazarı Elizabeth Gilbert’ın ayak izlerini takip etmek isteyenler için tur “Ye” temasıyla İtalya’da, başkent Roma’da başlıyor, sonra trenle Venedik’e giderken yolda San Gimignano’daki üzüm bağlarına uğruyor.

ye-dua-et-sev-harita

“Mistik Hindistan” da atlanmamış

“Dua et” teması için Venedik’ten Delhi’ye uçuluyor. Agra’daki Taj Mahal ve Kırmızı Kale’nin, Chanderi’deki kaya resimlerinin ziyaret edildiği spiritüel ayak, Orchha’da puja töreni ve kutsal Ganj Nehri’ndeki yolculukla Varanasi’de devam ediyor.

Üçüncü ayak, “Sev” Endonezya’daki Bali adasında başlıyor. Sideman kasabasının ziyaret edildiği ve Batur Dağı’na tırmanılan tur Lovina’nın bakir plajlarında son buluyor.

Sadece bir sefer için 30 Eylül 2016’da gerçekleşecek turun ücretleri 7 bin 250 dolardan başlıyor.,

(fotoğraflar: Intrepid)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz