Uber Hotels.com rezervasyon sitesinin mobil aplikasyonuna eklendi. Kullanıcılar, sadece Hotels.com uygulamasındaki tek bir tuşa tıklayarak Uber çağırıp otellerine gidebilecekler.

Bazen tatilin en zor anıdır. Gittiğiniz şehrin içinde aynı isimde birkaç otel vardır, taksi sizi mutlaka aynı addaki yanlış otele götürür ya da o bile otelin yerini bilmiyordur. Uçak, tren ya da karayolu yolculuğunun üzerine bir de birkaç saat süren otel arama yorgunluğu ve stresi eklenir. Hotels.com ve Uber kullanıcılarını bu sorundan sonsuza dek kurtarmak için iş birliğine gitti. Hotels.com mobil uygulamasına eklenen Uber uygulaması, Android telefonlar için 30 dilde hizmete sunuldu. Button ile entegre edilen uygulama sayesinde Hotels.com müşterileri Android telefonları üzerinden şoförlerle yolcuları bir araya getiren Uber’in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde Uber hizmetlerinden yararlanabilecek.

Hotels.com’un portföyündeki tesislerde kalanlar, konaklamalarının ilk gününde telefonlarındaki Hotels.com uygulamasının hem ana sayfasında hem rezervasyon bölümünde Uber tuşunu görecek. Bu ‘Uber ile git’ tuşuna dokunduklarında, o esnada bulundukları konum ve otellerinin adresleri otomatik olarak Uber sistemine iletilecek. Böylece Hotels.com müşterileri gitmek istedikleri yere zahmetsizce ulaşabilecek.

Konaklama uzmanı Hotels.com’un mobil uygulamasının sınıfının en iyisi olduğunu ve bugüne dek 50 milyondan fazla kişi tarafından indirildiğini belirten Hotels.com Mobilden Sorumlu Kıdemli Direktörü Dan Craig, “Hotels.com olarak seyahat endüstrisiyle ilgili mobil teknolojideki gelişmelere hızlı bir biçimde adapte olmakla övünüyoruz. Uber’in bu yeni hizmetini sunan ilk online seyahat acentelerinden biri olmaktan çok mutluyuz. Uber ile güçlerimizi birleştirerek, seyahat edenlerin rahatça ve hızla otellerine ulaşmalarını sağlıyoruz” dedi.

Uber Geliştirme Platformu Ürün Müdürü Chris Saad de Uber olarak her zaman seyahat deneyimini iyileştirmenin yollarını aradıklarını belirterek, Button ile Hotels.com uygulamasına entegre ettikleri Uber tuşu ile dünyayı gezmenin çok daha da kolaylaştığını söyledi.

Entegrasyonun altyapısını oluşturan, mobilde tamamlayıcı hizmetlerin sunulmasına olanak tanıyan Button’ın kurucusu ve CEO’su Michael Jaconi ise ortaklığı “Nakde çevrilebilir deneyimler yaratmanın yolu, kullanıcılara öncelik vermekten geçiyor. Button olarak bunu kanıtladık. Hotels.com ve Uber entegrasyonuyla kullanıcılara, kolayca bir Uber aracı çağırıp hızla otellerine ulaşabilme imkanı sunduk. Kullanıcıların, en çok ihtiyaçları olduğu anda, istedikleri şeye ulaşmalarını sağlıyoruz ve başta yine kullanıcılar olmak üzere, tüm taraflar bundan kazançlı çıkıyor.” sözleriyle anlattı.

(fotoğraf: yahoo.com)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz