Skytrax gökyüzünün en iyilerini seçti. Emirates, Qatar Airways ve Singapore Airlines dünyada ilk üç sırayı aldı, Türk Hava Yolları da Avrupa’nın en iyi havayolu da dahil 4 kategoride ödül sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Küresel havacılığın farklı alanlarında ticari kaygılardan bağımsız, performans esaslı yürüttüğü araştırmalarla havayolu şirketlerini her yıl düzenli olarak ödüllendiren Skytrax, dünyanın en iyi havayolu olarak bu yıl Dubai merkezli Emirates’i seçti. Geçtiğimiz yılın birincisi Qatar Airways ikinci sıraya gerilerken Singapore Airlines bu yıl da üçüncülüğü korudu.

emirates-havayolu
Emirates

Dünya sıralamasında 7’inci gelen Türk Hava Yolları, beşinci kez Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi ilân edildi. Şirket aynı zamanda sekizinci kez Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketiunvanın sahibi oldu.

istanbul Ataturk Havalimani

Bu yılki Skytrax sonuçlarına göre, En İyi Business Class İkram Servisi” ve En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramıödüllerini de Türk Hava Yolları aldı. Ödüller, Londra’da düzenlenen törende Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından takdim edildi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ödül töreninde yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz altı yıl boyunca, dünya genelindeki yolcular tarafından “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilmek bizler için son derece gurur verici. Bu gurur, 40 binin üzerinde çalışanımız ve iş ortaklarımızın yer aldığı büyük ailemizin her bir ferdinin haklı gururu” dedi.

“Havacılık sektörünün Oscarları” olarak nitelendirilen Yolcu Tercihleri Ödülleri, dünyanın saygın denetleme ve danışmanlık kuruluşlarından biri olan Skytrax tarafından yapılan denetlemeler sonucunda her yıl düzenli olarak takdim ediliyor. Bu yıl da, dünya genelindeki 550 havalimanında yürütülen ve 1 milyonun üzerinde yolcunun katılımıyla sonuçlandırılan bağımsız araştırmada; check-in’den, varışlara, transfer hizmetlerinden, alışverişe, güvenlikten, ülke giriş hakları ve kalkış noktası prosedürlerine kadar birçok farklı alanı kapsayan temel performans kriterleri değerlendirilerek, ödüller sahiplerine teslim edildi.

Dünya çapında en iyi 10 havayolu şirketi ise şu şekilde sıralandı:

  1. Emirates
  2. Qatar Airways
  3. Singapore Airlines
  4. Cathay Pacific
  5. ANA All Nippon Airways
  6. Etihad Airways
  7. Türk Hava Yolları
  8. EVA Air
  9. Qantas Airways
  10. Lufthansa

(Ana fotoğraf: Mert Borak – Flickr, Turkish Airlines b777, Commons, Wikipedia)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz