Uçak yolcularının havaalanlarında sosyalleşmesini sağlarken aynı zamanda markalar tarafından sunulan ayrıcalıklardan da faydalanmalarına olanak tanıyan btrfly uygulaması, Yeni bir seyahat ekosistemi yaratma iddiasında. Uygulamayı yükleyen yolcular, aynı havalimanında veya aynı uçaktaki diğer yolcuların profillerini görerek onlarla diyalog kurabiliyor, iş çevrelerini genişletirken seyahatle ilgili önemli bilgileri de paylaşabiliyor.

Dünyadaki 380 havalimanında kullanılabildiği belirtilen btrfly, uçakla yolculuk yapacak kişilerin oluşturdukları sanal bir bekleme salonu gibi hizmet veriyor. Uygulama yolcuların havaalanlarındaki tüm bekleme salonlarında ve uçuş sırasında internet bağlantısı varsa uçak içinde birbiriyle diyalog kurmasını ve sosyalleşmesini sağlıyor.

Smart Lounge ile özel indirimler

İngiltere ve Kanada’da yaşayan Türk girişimciler tarafından geliştirilen uygulamada kullanıcılar havaalanında geçirdikleri boş saatleri bir yol arkadaşı bularak değerlendirirken aynı zamanda uygulamadaki profillerde yer alan meslek bilgileriyle bir iş bağlantısının ilk temellerini atabiliyorlar. Tek başına yolculuk yapan ve özel yolcu salonlarına giriş hakkı olan bazı kullanıcılar bu haklarını yanlarındaki kişi adına kullanmak için de uygulamayı kullanabiliyor.

btrfly uygulaması içinde işbirliği yapılan markalar ile oluşturulan Smart Lounge, üyeliği bulunan kullanıcılar havalimanlarındaki restoranları kullanarak indirim ve ikramlardan faydalanma imkanı sunuyor. Uygulamanın sunduğu Skye özelliği de uçuş bilgilerinizi takip ederek sizi bilgilendiriyor. Uygulamanın hem iOS hem de Android versiyonları bulunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Uçakta WiFi artık ‘lüks’ değil zorunluluk

New York-Tokyo arasını 5,5 saate indirecek süpersonik jete JAL’dan stratejik yatırım

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz