Yaz demek tatil demek, belki bayramda bir yerlere gitmek için şimdiden valiz hazırlamaya başladınız. Hayati birkaç malzemeyi unutmamakta fayda var ancak valizleri fazla doldurmak da iyi değil. Bazı şeyleri zaten otelde büyük ihtimalle bulacaksınız. Sizi ekstra zahmetten kurtarmak için Wise Bread’in hazırladığı otel ikramları listesini paylaşıyoruz. Bazıları Türkiye’de pek yaygın olmasa da yurt dışı seyahatlerinizde bu listedeki şeyleri valize almayıp hem yükten hem de taşımaktan kurtulabilirsiniz.

1- Ekstra yastık ve battaniye

Lüks otelleri boşverin bütçe dostu konaklama seçeneklerinde bile bunlara ulaşabilirsiniz. Otel ikramları listesinin standartlarından.

2- Portatif yatak

Otellerin çoğunda ani bir misafir ya da beklenenden büyük bir grubu ağırlamak üzere kullanmak için katlanır bir yatak bulunur, tabii rahatlığı tartışılır.

3- Gece lambası

Çocuklar karanlıkta uyuyamıyor mu? Zincir otellerden birindeyseniz oda servisinden gece lambası istemeniz yeterli.
4- Kulak tıkacı

Kulak tıkaçlarını komidinde bulmanız kalacağınız otelin gürültülü bir lokasyonda olduğu ya da o sırada büyük bir etkinlik olduğu anlamına da gelebilir. Yine de hali hazırda bir çözüm sunulmuş olması her zaman artı puan.

5- Dikiş seti

Düğmeniz kopar ya da üstünüzdeki bir kıyafet yırtılırsa paniğe kapılmayın avuç içi kadar bir dikiş setinin halledemeyeceği çok az şey var.

6- Çocuklar için aktiviteler

Meşgul çocuk mutlu çocuktur. Eğer onun favori oyuncağını unuttuysanız yardıma ihtiyacınız var. Otellerin çoğunda pastel boyalar ve boyama kitapları bulunur.

7- Kutu oyunlar

Yağmur yağdı ya da halsizsiniz ve otele mahkum kaldınız. Belki Monolpoly, Scrabble ya da Tabu kurtarıcınız olabilir. Bu tarz oyunlar genelde lobide yer alır.
8- Kitaplar

Seyahatiniz boyunca kitap okumaya vaktiniz olup olmayacağına emin değilseniz en yaratıcı çözüm otelin kütüphanesinden yararlanmak olabilir.

9- Telefon şarjı

Tatile çıkarken telefon şarjını unutan ilk kişi siz değilsiniz. Üstelik oteller de önceki müşterilerden kalma priz üzerinde unutulmuş şarj cihazlarıyla dolu. Siz yeter ki “şarz” demeyin.

10- Diş macunu ve diş fırçası

Sabah ağız kokusuyla uyanmak hoş olmuyor değil mi? Macun ve fırçayı banyodaki etajerde bulabilirsiniz, yoksa danışmadan isteyin. Genellikle 4 yıldız ve üstü otel ikramları listesinde bulunması daha muhtemel.

11- Tıraş bıçağı

Özellikle iş seyahatlerine yönelik hizmet veren oteller ekstra birkaç tıraş bıçağı bulundurur. Ertesi günkü toplantı için sinek kaydı bir tıraşa ihtiyacınız varsa resepsiyona başvurabilirsiniz.

12- Saç maşası

Birçok kadın için sabah saçını düzleştirmek veya dalgalandırmak rutindir ama ve Hyatt zincirleri dahilinde bir otele gidiyorsanız saç bakım aletlerinizi yanınızda taşımanıza gerek yok.
13- Atıştırmalıklar

Birçok otelin lobisinde ikram kahve ve kurabiye yer alır ancak bazı oteller müşterisinin açlığını bastırmak için yoğurt, meyve, enerji bar ve meyve suyu gibi daha zengin ikramlar da sunuyor.

14- Köpek maması

Evcil hayvanlarımız da ailemizin bir parçası. Hayvan dostu oteller de onlara yemek ikram etmeyi ve sularını koymayı ihmal etmiyor.

15- Priz adaptörü

Prizlerin farklı olduğu bir ülkeye gidiyorsanız paniğe kapılmayın, özellikle İngiltere ve ABD’de otellerde priz adaptörü istediğinizde ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

(fotoğraf: Hyatt Arlington)

İlginizi çekebilir:

Otelde ücret farkı ödemeden daha iyi bir oda nasıl alınır?

https://gezzio.com/50-yil-sonra-akilli-otel-teknolojisi/

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz