Google Maps artık ara duraklı rota da veriyor

Google Maps

Google, temmuz ayından itibaren Android telefonlarda kullanıcıları sevindirecek bir dizi yeniliği hayata geçirdi. Hali hazırda seyahat planına bir mola yeri ya da uğrama noktası eklemeye izin veren Google Maps artık navigasyon modunda birden çok duracak nokta eklemeyi mümkün hale getirdi. Bu sayede Android kullanıcıları durduktan sonra yeniden navigasyonu başlatıp tekrar rota girmek zorunda kalmayacak. Bu hizmeti kullanabilmek için üç noktalı menüye tıklayıp “bir durak ekle” (add a stop) tuşuna basmak yeterli.

Venture Beat’in haberine göre, yeni özellikle birlikte yola çıkanlar herhangi iki A ve B noktası arasını istediği gibi planlayıp çok sayıda ara durağa uğrayabilecek. Özellikle otomobil ile tur yapmayı sevenlerin favorisi olacak yenilik şimdilik sadece Android ürünlerine getirildi ancak yakında iOS cihazlarda da aktive edilecek.

Google’ın resmi açıklamasında yer almasa da bir sözcü eklenebilecek durak sayısı limitini yolculuk başına 10 adet olarak açıkladı.

Firma geçtiğimiz yaz “Timeline” özelliğini sunduğunda isteyenlere yolculuklarının tüm adımlarını paylaşma imkanı veriyordu. Bu yıl gelen güncelleme ile gidilen yerlerden çekilen fotoğrafların ve yazılan notların da akışa eklenebilmesi sağlandı. Yani bu sayede kullanıcılar yolculuklarını bir dijital günlük gibi kayıt altında tutabilecek ve çevreleriyle paylaşabilecekler.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz