İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar başlıyor

londra İngiltere'ye Türkiye'ye uçuşlar

İngiltere ve Danimarka‘dan Türkiye’ye uçuşlar yeniden başlıyor. Valiliklere gönderilen yazıya göre bu iki ülkeden Türkiye’ye uçanlar son 72 saat içinde sonuçlanmış negatif Covid-19 ibraz etmek zorundalar.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valisine gönderdiği genelgede İngiltere ve Danimarka uçuşlarına getirilen kısıtlamanın kaldırıldığını duyuruldu. Yurt dışından gelen kişilerin son 72 saatte yapılan PCR testi sonucunun negatif olma zorunluğunun bulunduğu ifade edildi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda “otoritelerimizce alınan karara istinaden son 72 saatte yapılan PCR testi negatif olmak kaydı ile İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye yolcu gelişine müsade edilecektir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hindistan’dan Türkiye’ye uçuşlar için de bazı uygulamalar devreye sokulacağı belirtildi. Buna göre Hindistan‘dan gelecek yolculardan da son 72 saatte yapılan PCR testinin negatif çıkmış olma zorunluluğu aranacak. Yolcuların Türkiye’ye girişlerinin ardından da 14 gün karantina uygulanacak.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz