Sıfır yıldızlı Null Stern Hotel’i anlatırken “Çift kişilik bir yataktan ibaret” diye tarif etmek yerine “dünyanın en büyük otel odası” da demek mümkün. İsviçre‘de doğanın içinde, dört bir yanı 360 derece doğa manzaralı, sadece bedeni değil, ruhu da dinlendirecek bir tesis.

Niume’nin hanerine göre, gecesi 200 İsviçre frankı yani yaklaşık 600 lira olan iki kişilik bu sıra dışı otel, kavramsal sanatçılar Frank ve Patrik Riklin ile konaklama sektörünün profesyonellerinden Daniel Charbonnier’in ortak fikri. Üçlü bu odayı bir doğa otelleri zincirinin ilk halkası olarak düşünmüş, başarılı olursa İsviçre’nin kırsal manzaralarından yararlanan yenileri de hayata geçecek.

Doğanın ortasında olması bir Survivor deneyimi yaşayacağınızı düşündürmesin, sizi güler yüzle karşılayıp tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak beyaz eldivenli, siyah papyonlu uşak da konsepte dahil. Yalnız otelin bulunduğu Safiental her zaman konaklamaya uygun değil, iklim koşullarına bağlı olarak rezervasyonun son dakikada bile iptal olma ihtimali var.

Null Stern Hotel ‘tesislerini’nin en meşakkatli yanıysa tuvaleti. Eğer doğanın çağrısına doğada karşılık vermek istemiyorsanız yataktan 10 dakika mesafedeki umumi tuvalete yürümek gerekiyor.

Null-Stern-Swiss-Alps-by-Frank-and-Patrik-Riklin-2grau7-ZERO_STAR_HOTEL_Moder-large79122-Kham-pha-khach-san-ky-la-nhat-tren-the-gioi-9

Null Stern Hotel(fotoğraflar: Null Stern Hotel)

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz