tatilde seks

Biz bayramları genelde yurt içi ve yurt dışı kaçamakları için kullansak da Batı toplumları genelde Noel‘i aileleriyle birlikte kutluyor, hatta ayrı şehirlerdeyse de havaalanı kalabalıklarını, yakın uzak akrabaların yorucu sorularını ve çocukların kaprislerini göze alıp yola düşüyorlar. Yahoo! Travel’ın yer verdiği YouGov anketine göre, ABD‘de bu tatillerde kadınlar stressiz bir tatil için tatilde seks keyfinden feragat edebiliyor, üstelik misafir oldukları ailelerinin ya da arkadaşlarının evlerinde seks yapmayı da erkeklere göre çok daha az tercih ediyorlar.

YouGov‘un Amerika‘da 2760 kişi üzerinde yaptığı ve bu örneklemden 1000’inin aralık ayında tatile çıktığı ankette “Stressiz bir tatil için nelerden vazgeçebilirsiniz?” sorusuna kadınların yüzde 21’i “seks” derken, erkeklerin sadece yüzde 13’ü bu yanıtı verdi.

İnsanlığın cinsellikten vazgeçtiğini ve kıyametin yaklaştığını düşünerek panik olmaya yine de gerek yok çünkü yüzde 33 ile abur cubur yiyecekler tüketme, yüzde 32 ile alkol alma ve yüzde 31 ile video oyunları oynama huzurlu bir tatil için feda edilebilecekler listesinde seksin üzerinde yer aldı.

Başka birinin evinde cinselliği yaşamak konusunda ABD‘li erkeklerin neredeyse yarısı oldukça rahat. Erkekler yüzde 49 oranla bu konuyu dert etmediklerini söylerken, kadınların sadece 27’si aynı cevabı verebildi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz