THY, gece yarısından itibaren sadece 14 büyükşehire uçacak

Türk Hava Yolları, Covid-19 (koronavirüs) pandemisine karşı alınan önlemler çerçevesinde gece yarısından itibaren sadece İstanbul ve Ankara ile 14 büyükşehir arasında sefer yapacağını açıkladı. Sabiha Gökçen Havalimanı‘nı kullanan Pegasus’un da tüm uçuşları durduruldu. Şirketin gerçekleştirdiği tüm yurt dışı uçuşlar da cumhurbaşkanlığının aldığı kararla dün durdurulmuştu. THY’den yapılan açıklama şöyle:

“İç hatlarda Pazar 00.01’den itibaren sadece aşağıdaki Büyükşehirlere sefer yapılacaktır.

İstanbul
Ankara
Samsun
Trabzon
Erzurum
Van
Diyarbakır
Malatya
Gaziantep
Kayseri
Konya
Adana
Antalya
İzmir

Tarifeyi kısa sürede açıklayacağız.”
Tüm yurt dışı yolcu seferlerinin durdurulduğunu hatırlatan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de yaptığı açıklamada “İç hat seferlerimiz cumartesi 23.59’dan itibaren İstanbul ve Ankara’dan bazı büyükşehirlerle sınırlandırılmıştır. Detaylı bilgi için Web sitemizi takip ediniz. Kargo seferlerimiz devam edecektir. Cumartesi 23.59 dan itibaren iç hat seferlerimiz İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından yapılacaktır” dedi.

Öte yandan kapatılan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı üs olarak kullanan Pegasus’un tüm uçuşları 30 Nisan’a kadar durduruldu. Haberin detayları için tıklayın.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz