THY turkish airlines yurt dışı uçak bileti İngiltere'ye

Türk Hava Yolları, Türkiye’den İngiltere’ye uçuşları geçici süreyle durdurduğunu açıkladı. Karar, Birleşik Krallık hükümetinin Türkiye’yi Covid-19 riski bazında kırmızı listeye almasından sonra geldi.

THY’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Birleşik Krallık otoriteleri tarafından alınan kararlara istinaden 12 Mayıs saat 06:00’dan (GMT+3) itibaren geçici bir süreyle Türkiye çıkışlı – Birleşik Krallık varışlı uçuşların kargo hariç yapılmayacağı belirtildi.

Birleşik Krallık‘tan Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden aktarmalı olarak diğer ülkelere yapılacak uçuşlarda ise herhangi bir kısıtlama bulunmadığı bildirilen açıklamada, karar ile ilgili güncel bilgilerin THY‘nin web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yayınlanacağı kaydedildi.

Londra hükümetinin belirlediği “kırmızı liste” kurallarına göre Türkiye’den İngiltere‘ye giden yolcuların 10 gün boyunca zorunlu otel karantinasına girmesi gerekiyor. Bu arada Türk Hava Yolları, Tel-Aviv’e bugün yapacağı tarifeli seferini güvenlik gerekçesiyle iptal etmişti.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz