Air France, İstanbul hattını alt markası Joon’a devrediyor

Joon airline

Fransa’nın lokomotif havayolu şirketi Air France, Paris ile İstanbul arasında gerçekleştirdiği seferleri önümüzdeki sezondan itibaren alt markası Joon‘a devredecek. Şirketin Paris-İstanbul arasındaki ilk seferini 25 Mart 2018’de yapacağı belirtildi.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı merkezli olarak kurulan ve ‘milenyum’ nesli hedeflenerek kurumsal kimliği oluşturulan Joon, iki ay kadar önce orta menzilli uçuşlara başlamıştı. Şirket, 2018 yılı yaz mevsiminde uzun menzilli hatları da kapsamına alacak. Bu hatlardan önemli bir bölümünü, Air France’ın halen uçuş yaptığı hatlar oluşturacak. Air France tarafından yayınlanan basın açıklamasında Joon’un bir ‘düşük maliyetli havayolu’ şirketi olmadığı özellikle vurgulandı.

İnternetsiz yapamayan milenyum (Y) neslini hedeflediği için, şirketin mobil ve sosyal ağlardaki varlığı da bir hayli önemseniyor. Filosuna 2018 yılı sonuna kadar 18 adet orta menzilli ve 2020 sonuna kadar da 10 adet uzun menzilli uçağın dahil edileceği şirket tarafından yıl ortasında yayınladığı tanıtım videosu aşağıda.

İlginizi çekebilir:

Emirates ile flydubai rekabet için güçlerini birleştirdi

Lufthansa, İzmir-Münih uçuşlarına başladı

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz