Her şey haritada bir çizgiyle başlar. Bir otomobil ayarlanır, yola uygun müzikler, abur cubur stoğu ve yolculuk başlar. Birçok filme ilham olan araba yolculuğu bayram trafiğiyle ve tatsız süprizlerle buluşmadığı sürece herkesi mutlu edebilir. Yazın Ege ve güney sahillerini keşfetmenin ya da sonbaharda yerel lezzetleri keşfedip tarihi merkezleri ziyaret etmenin en keyifli yöntemidir.

Tabii yolculuk her zaman bu kadar mütevazı olmak zorunda değil, banka hesabı müsaade edenler için Land Rover İngiliz seyahat acentesi Abercrombie & Kent ile bir iş birliği yapmış ve 140 bin dolara dünyanın en lüks yolculuğunu sunmuş.

“Birkaç tane Volkswagen Golf alınabilecek paraya karşılık nasıl bir seyahat olabilir?” sorusunun cevabı, tam teşekküllü bir Land Rover’la 21 günlük macera… The Verge’ün haberine göre, dört tekerlekl ilk yolculuk Avrupa’da başlayacak, Monako, ardından Portofino kıyılarını geçip Como Gölü etrafındaki Villa D’Este’de son bulacak. Parfüm yapımı kursu, Alplerde bir buzulun üstünde piknik ve o buzula maceracıları götürecek helikopter de programa dahil.

landrover-2

Uçakla Afrika kıtasına geçen katılımcılar, Marakeş’teki çöl ve dağlarda off-road yaptıktan sonra Richard Branson’ın lüks oteli Kasbah Tamadot’da  öğlen yemeği yiyecekler. Bir kez daha kıta değiştirip Utah’a uçacaklar ve Amangiri Resort’ta yıldızlar altında bir akşam yemeği yiyecekler.

Güney Amerika olmadan olur mu? Şili’de Atacama Çölü’ne ziyaret, lüks ötesi Awasi’de geceleme, Alma Gözlemevi’nde dünyanın en iyi teleskoplarıyla gökyüzünü keşfetmek de bu üç haftada yaşanacak deneyimler.

Yolculuğun biteceği yer yine başka bir kıta, Avustralya. Sidney’de meşhur opera binasında sahne arkası ziyareti, köprüye VIP bir tırmanış ve Tazmanya’nın vahşi doğasında sürüşle beş kıtadaki epik macera son bulacak.

Bu paraya bir Land Rover almak mümkün. Doğru, peki ya bütün macera?

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz