Dünyanın en büyük tur operatörlerinden olan Japonya merkezli H.I.S Turizm, çatısı Cruise Planet markasının Türkiye yapılanmasını duyurdu. Dünyanın en popüler ve güçlü 35 cruise (gemiyle tur) operatörünü bir araya getiren CruisePlanet.com.tr, sadece Türkiye pazarı değil, Dubai, Katar, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’daki seyahat severlere de servis verecek.

H.I.S. Turizm tarafından İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, 1999 yılında Japonya’da hayata geçirilen Cruise Planet markasının küreselde büyümesi için 2 yıl içinde 2 milyon dolara yakın yatırım yapılacağı duyuruldu. Cruise sektörünün dünyada ve Türkiye’de hızlı bir büyüme ivmesi gösterdiğini söyleyen H.I.S Turizm Türkiye Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat, 2020’de Türkiye’deki cruise limanlarının tamamlanmasından sonra 2021’den itibaren pazarda ciddi bir patlama yaşanacağı öngörüsünü aktardı. Polat, “Cruise arama motorumuz için yakın gelecekteki hedefimiz, Türkiye’de cruise seyahati yapan her yaştaki seyahat severlerin yeni cruise seyahatlerini bizden araştırarak almalarını sağlamak. ” dedi.

Japonya merkezli H.I.S Turizm 70 ülkede, 554 ofisi ve 18 binin üzerinde çalışanıyla dünya turizmin sektörünün önemli oyuncularından. Bugün tur organizasyon, otelcilik, tarım ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren şirketin turizm tarafındaki markaları arasında HISMice, hisgo, SKYhub, Edugate, Fuar Sepeti, Qualita, Expatfare, bizvize, EXPOhis, mobilefest, HIS Medical Travel ve Cruise Planet sayılabilir.

1 yorum

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz