Kulağa ürkütücü geliyor değil mi? Amaç da bu zaten. Kiralık alan ilanlarıyla seyahat sektörünü değiştiren Airbnb, 31 Ekim’deki Cadılar Bayramı gecesinde kullanıcılarına Paris’in yeraltı mezarları dönüştürülerek hazırlanan alternatif mekanlarında kalma şansı veriyor.

Kuru kafalar ve kemikler arasında uyumayı başarmak zor olabilir ancak unutulmaz bir gece olacağı muhakkak. İki kişilik gerçek bir yatak, kahvaltı ve canlı müzik eşliğinde bir akşam yemeği konaklamaya dahil. Bu fırsata para karşılığında sahip olmak mümkün değil. Önce yarışma sayfasında neden 6 milyon ölüyle birlikte bir gece geçirmek istediğinizi anlatmanız, sonra da bu yarışmayı kazanmanız gerekiyor.

Yeraltı mezarları turist çekiyor

Paris’in kanalizasyon ve metrosunun 18 metre kadar altındaki kemik toplama alanları yılda 500 bin turist tarafından ziyaret ediliyor. Yeryüzündeki mezarlardan yerin altına taşınması kararı 1700’lü yıllardaki sağlık otoritelerinin çürüyen cesetlerin toplum sağlığına zarar verdiği düşüncesine dayanıyor. Yeraltı tünelleri ve insan kalıntılarının yer aldığı alan defilelerde ve filmlerde de kullanılıyor.

Dünya çapında 40 milyona yakın kişinin üye olduğu Kaliforniya merkezli Airbnb, Paris belediyesine bu gece için 350 bin euro ödedi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz