Gündemin yükü omuzlara ağır geldikçe adeta toplumsal bir içgüdü halini alan Uruguay’a
yerleşme isteği yine depreşti. Yeniden bir hayat kurmak; başka bir ülkede, başka bir kıtada sıfırdan başlamak tabii ki kolay değil.

Uruguay’a yerleşmek yerine bir keşif gezisine çıkmak daha makul olabilir. İşte bunu denerseniz orada mutlaka yapmanız gereken 9 şey…

1- Sahilde ev kiralayıp sörf yapmak

Sahil kasabası La Pedrera bu hayal için en doğru yer. Sörf tahtası üzerinde durabilmek için yardıma ihtiyacınız varsa La Pedrera Sörf Okulu’nda eğitim alabilirsiniz

2- ‘Yasal’ olarak kafayı bulmak

Başkan Pepe Mujica 2 yıl önce marihuanayı devletleştireceğini açıklasa da halen legal olarak satış yapan 3 bin marihuana üreticisi var. Yani yasal yoldan kafayı bulmak oldukça kolay.

3- Bol bol kafa dinlemek

Buenos Aires’ten günlük olarak gemilerin kalktığı Colonia del Sacramento Latin Amerika’nın en iyi korunmuş koloni dönemi kasabalarından biri. Buradaki Casa de los Limoneros kafasını dinlemek isteyenler için kalabalıktan uzak bir cennet.
4- Mayo izi olmadan yanmak

Uruguay’da o kadar çok tenha plaj var ki bu plajlarda kimse sizin ne giydiğinizi ya da
giymediğinizi umursamayacak. İlla bir adres istiyorsanız Punta del Este’deki Chihuahua Beach nüdistler için iyi bir seçenek.

5- Plajda hazine avına çıkmak

Koleksiyoner ve ileri dönüşümcü Aaron Hojman’ın popüler sahil kasabası La Barra’daki antika dükkanı Casa Zinc’e mutlaka uğrayın.
6- Okyanusun iskeletleri

La Barra’nın arka sokaklarındaki deniz müzesi Museo del Mar denizaltı canlılarına ait iskeletler, mercanlar ve eski fotoğraflarla göz kamaştırıyor.

7- ‘Geri kalmış’ kasabalarda hayatla barışmak

Arjantinli şef Francis Mallman’ın oteli ve restoranıyla bambaşka bir yere dönüştürdüğü Garzon’da kalın.

8- Uruguay şarabına doymak

Arjantin ve Şili her ne kadar bağlarıyla ünlü olsa da Uruguay, Colonia del Sacramento, Montevideo ve hatta Punta del Este ile iddialı bir rakip haline geldi. Özellikle tannat üzümünden yapılan şarabı deneyin, daha zengin bir deneyim için de http://thewine-experience.com/ ile şarap turuna çıkın.

9- Et kesim tesislerini gezmek (vejetaryenleri hariç tutalım)

Garip bir tavsiye gibi gelmesin. Barrio Anglo artık et kesim ve işlemenin yapılmadığı
terkedilmiş bir kasaba. Buranın özelliği Unesco’nun da dünya mirası alanı olarak tescillediği 19’uncu yüzyıldan kalma yapıları.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz