Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden Emirates‘in düzenlediği Instagram yarışması Türkiye’den katılan “uçakyolcusutr” rumuzlu kullanıcının şampiyonluğuyla sonuçlandı.

Şirket, bir milyondan fazla takipçi rakamına ulaşan global Instagram hesabından kullanıcılara teşekkür için bir amatör fotoğraf yarışması düzenlemişti. Instagram hesabı üzerinden bir ay süren yarışmanın kazananı “The Emirates A380 at Blue Bay, Mauritius” adlı fotoğrafıyla “uçakyolcusutr” oldu.

#ILoveEmirates hashtag’ini kullanarak Mauritius’da çektiği fotoğrafla yarışmaya katılan uçakyolcusutr adlı kullanıcı, 12 bin fotoğraf arasından birinci seçildi ve istediği yöne ekonomi sınıfından gidiş-dönüş 2 kişilik bilet kazandı. Ayrıca beş şanslı kişi de Emirates resmi mağazasında bulunan hediye çantalarından kazanma şansı elde etti.

KIsa not: Son yıllarda hemen her sıralamada en iyi 10 havayolu arasında mutlaka kendine yer bulan Emirates, halen 80 ülkede 150 destinasyona uçuyor. Sosyal medyayı da gayet etkin şekilde kullanan şirketin filosunda bugün 249 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçak var. Şirketin bildirdiğine göre toplam değeri 122 milyar doların üzerinde olan 254 uçaklık siparişler de üretim aşamasında.

emirates_instagram_2016

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz