Pegasus Hava Yolları’nın Multinet Up ile yaptığı iş ortaklığı, yolcuların uçaktaki Pegasus Cafe ödemelerini Multinet kartlarıyla gerçekleştirmelerine imkan tanıyor. Pegasus Multinet arasındaki bu işbirliği modeli dünya havacılık sektöründe de bir ilk.

Pegasus yolcuları, yurt içi uçuşları sırasında uçak içerisinde tercih ettikleri, alkollü içkiler dışındaki yiyecek ve içecekleri Multinet kartları ile satın alabiliyor. Multinet Up’ın Pegasus Hava Yolları için geliştirdiği özel sistem sayesinde Multinet POS cihazları offline bir şekilde uçuş sırasında da çalışıyor.

“Akıllı yemek kartı teknolojisi artık uçak içinde”

Pegasus Hava Yolları Yer İşletme Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Uğurluteğin, Multinet Up iş ortaklığı ile ilgili olarak “Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, misafirlerimizin beklentileri ve ihtiyaçları paralelinde iş modelimize yenilikçi uygulamalar entegre etmeye devam ediyoruz” diyerek, Multinet Up ile akıllı yemek kartı teknolojisinin uçak içinde yerini aldığını ve misafirler için özellikle iş seyahatleri sırasında çok önemli bir ödeme kanalı olacağını söyledi.

Multinet Up Pazarlama Direktörü İzzet Özveren de gerçekleştirilen iş ortaklığına yönelik olarak “İş ortağımız Pegasus Hava Yolları ile dünyada ilk kez havada offline, karada online çalışan yemek kartı sistemini geliştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Multinet Up olarak ana hedefimiz ‘akıllı hizmet sistemlerinde’ hizmet verdiğimiz veya iş ortaklığı yaptığımız kuruluşların vazgeçilmez çözüm sunucusu olmaktır” dedi.

Yorum yaz

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi giriniz